matbaa iletişim matbaa tüm işler ankarada matbaa
ANA SAYFA FATURA SEVK İRSALİYESİ İRSALİYELİ FATURA TAŞIMA İRSALİYESİ

ANKARA ERDEM MATBAASI - 0312  311 25 84

Maliye ile anlaşmalı matbaamızda;

Fatura - Gider Makbuzu - Serbest Meslek Makbuzu - İrsaliyeli Fatura - Reçete - Adisyon - Perakende Satış Fişi - Taşıma İrsaliyesi - Yolcu Listesi - Günlük Müşteri Listesi - Müstahsil Makbucu - Yolcu Listesi Yolcu Taşıma Bileti vb.  Maliye Anlaşmalı Matbaa işletmecilerince basım ve dağıtımı yapılacak belgeler, türü dikkate alınmak suretiyle aşağıda belirtilen kurallara uygun olarak basılacaktır.

1- Fatura, 28x20, 14x20 veya 14x10 cm. ebadında;

2 - Müstahsil makbuzu, 14x20 cm. ebadında;

3 - Serbest Meslek Makbuzu, 14x20 cm. veya 14x10 cm. ebadında;

4 - Gider Pusulası 14x20 veya 14x10 cm. ebadında;

5 - Perakende satış fişleri, 14x20, 14x10 veya 10x5 cm. ebadında;  

6- Giriş ve yolcu taşıma biletlerinin boyu 8 cm, eni ise 17 cm ebadında;  

7 - Sevk İrsaliyesi, 28x20 cm veya 14x20 cm ebadında;  

8 - Günlük müşteri listesi 28x20 veya 14x20 cm ebadında;

9 - Yolcu Listesi 28x20 veya 14x20 cm ebadında;  

10 - Taşıma İrsaliyesi 28x20 veya 14x20 cm. Ebadında

FATURA, * İRSALIYELİ FATURA, * SERBEST MESLEK MAKBUZU, * SEVK İRSALİYESİ, * GİDER PUSULASI, * PERAKENDE SATIŞ FİŞİ, * YOLCU TAŞIMA BİLETİ, * ADİSYON TİPİ PERAKENDE SATIŞ FİŞİ * KARTVİZİT * BROŞÜR * STİCKER * DOSYA * DÜĞÜN DAVETİYESİ * İNSERT * OTO PASPAS  * MAGNET * TAHSİLAT MAKBUZU * TEDİYE MAKBUZU * DERNEK ALINDI BELGESİ * DERNEK GIDER MAKBUZU * ANTETLİ KAĞIT  * ZARF

FATURA BASIMI İÇİN GEREKLİ BELGELER:

ŞİRKETLER İÇİN; 1- Vergİ Levhası, 2- İmza Sirküleri, 3- Ticaret Sicil Gazetesi, 4- KDV Tahakkuk Fişi

ŞAHISLARİÇİN; 1- Vergİ Levhası, 2- KDV Tahakkuk Fişi, 3- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Ayrıca bu belgeler iş kollarının çeşitliliği ve farklılığı dikkate alınarak enine veya boyuna bastırılarak kullanılabilecektir.

Belgelerin temini, kullanımı, basım ve dağıtımı konusunda mükellefler ve matbaa işletmecileri aşağıda belirtilen esaslara uyarlar.

a) Mükellefler, söz konusu belgeleri bedeli mukabilinde sadece bağlı bulundukları vergi dairesinin il sınırları içerisinde kalan anlaşmalı matbaalara bastırırlar.

b) işletmeciler, mükellefler tarafından bastırılacak olan belgelere öncelik tanırlar, siparişleri onbeş gün içinde basıp teslime hazır hale getirirler. Basılan bu belgeler mükellef veya vekiline tutanakla teslim edilir.

Ancak teslime hazır hale getirilen belgelerin mükellefler tarafından teslime hazır hale getirildiği tarihten itibaren bir ay içinde alınmaması halinde, anlaşmalı matbaa işletmecisi tarafından durum ilgili defterdarlığa bildirilir. Defterdarlıkça da, durum tutanakla tespit edilerek söz konusu belgeler yatay ya da dikey kesilmek suretiyle kullanılmayacak şekilde iptal edilir.

Basılan belgelerin teslim ve iptaline ilişkin tutanaklar mükelleflerin tarh dosyasına konulur.

 c) Anlaşmalı matbaa işletmecileri, belge bastırmak isteyen mükellefin adı ve soyadı ile bağlı olduğu vergi dairesi ve hesap numarasının doğruluğundan sorumludur. Matbaa işletmecisinin istemesi halinde mükellef veya vekili kimliğini ve vergi dairesi hesap numarasını gösterir belgeyi ibraz etmek zorundadır.

Düğün Davetiyesi;

Davetiyeler düğününüzün konseptini anlatmak, davetlilerinizde nasıl bir düğüne geleceklerinin ilk izlenimini oluşturmak için en güzel yoldur.

Düğün davetiyeniz; düğününüzün nasıl olacağını yansıtacağı için doğru seçimi yapmanız çok önemli. Eğer düğününüz; şık giyinmeyi gerektiren daha resmi bir düğünse davetiyeniz de koyu renklerde, sade ve elegant olmalı. Ama eğer neşeli, rahat bir kır düğünü planlıyorsanız, davetiyeniz de canlı renklerde ve neşeli tasarımlı olmalı. Düğünde çocuklar olacak mı, davetiye kaç kişilik gibi önemli detayları davetiyenize eklemeyi sakın unutmayın.

Bakmaktan Sıkılmayın!

Davetiye seçmenin ilk ve en önemli adımı elinizden geldiğince çok davetiye incelemektir. Ne kadar çok davetiye görürseniz hayalinizdeki tasarıma da en az o kadar yaklaşırsınız. Eşinizle birlikte zevk alacağınız bir aktiviteye de dönüştürebileceğiniz davetiye seçimini firmamızı ziyaret edip incelemeye başlayın!

Davetli Profiliniz Önemli Bir Etkendir!

Bu güne kadar arkadaşlarınızdan ya da akrabalarınızdan aldığınız davetiyeleri hatırlayın. Sizin için fazla kalabalık ya da renksiz, belki de çok renkli ve göz yorucuydular. Davetiye seçiminde yapılan en yaygın yanlış da budur. Davetiyeyi seçerken konukların zevklerini göz ardı etmek! Herkesin beğeneceği bir davetiyeyi seçmek ya da tasarlamak gerçekten zaman alacak bir iş olsa da, sonuçları muhteşem olacaktır. Bu seçimi yaparken konuklarınızın yaşlarını ve sosyal konumlarını göz önüne almak işinizi çok kolaylaştıracaktır.

Resmi

Düğününüz tarihi bir mekanda veya lüks bir otelde olacaksa, düğün temanız ve davetli profiliniz resmi bir düğün davetiyesi kullanmanızı gerektirebilir. Böyle durumlarda formal desenlerle hafifçe süslenmiş bir düğün davetiyesi kullanabilirsiniz. Böylelikle konuklarınıza da nasıl giyinmeleri gerektiği hakkında bir ipucu vermiş olacaksınız.

Uçarı

Yaz düğünlerinin tersine, sonbahar ve kış düğünlerinde çok yoğun renk ve desene sahip bir davetiye kullanmak uygun olmayabilir. Ancak yine de davetiyenize biraz espiri katmak niyetindeyseniz, yazı karakterleriyle oynayarak bu etkiyi yaratabilirsiniz.

Doğal

Eğer düğünü sonbaharda yapmayı seçmiş doğasever bir çiftseniz, doğadan sempatik figürleri davetiyenize taşımayı düşünebilirsiniz.

 Minimal
 yani “az çoktur” felsefesiyle yola çıkıp; mümkün olduğunca az metin, desen ve renkle bir davetiye hazırlamanız hem rafine zevklerinizi ortaya koymanıza hem de bütçenizi rahatlatmaya yarar.

Magnet;

Halk arasında mıknatıslı etiket olarak da bilinen magnet tasarımlarında istenen tasarım ürün üzerine uygulanabilmekte, renkli olarak tercih edilen tasarım örneklerinin arka kısımlarında 60 mikron mıknatıs tabakası kullanılarak kaliteden ödün verilmemektedir. Müşterilerimizin hedef kitlelerinin ev ve iş yerlerine girebilmenin ve kalıcı olabilmenin en iyi yollarından biri olan magnetler bir çok sektör tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca magnet tasarımlarında isteğe bağlı olarak köşe yuvarlatma şeklinde kesim yapılabileceği gibi tamamen özgün asimetrik kesimlerde fiyatta herhangi bir artış olmadan yapılabilmektedir.

Günümüz kurumsal yapılarının hızlı bir şekilde gelişmesi ile birlikte atılan adımlar gerçek anlamda herkesi memnun edecek nitelikte diyebilmekteyiz. İnsanlara ulaşabilmek ve marka değerini yükseltebilmek için yapılabilecek birçok farklı uygulamadan birisi olarak kuşkusuz ki reklam yöntemlerini gösterebilme şansına da sahip olabilmektedir. Zaman içerisinde beklentileri karşılayabilmek amacı ile yapılan birçok farklı atılım söz konusudur. Reklam seçeneklerinin teknoloji ile doğru orantılı olarak artması nedeni ile önemli sonuçlar beraberinde geliyor diyebilmekteyiz.

Magnet ile reklam, son dönemlerin en etkin promosyon yöntemlerinden birisi olarak da dikkatleri çekmeyi başarıyor. İnsanların sürekli olarak işine yarayabilecek ya da göz önünde olması muhtemel ürünler ile promosyon yapmak, çok önemli sonuçları beraberinde getirdiği gibi marka değerinin yükselebilmesi aşamasında da önemli sonuçlar sunuyor. Magnetler, bildiğimiz üzere genellikle dolap üzerlerinde kullanan önemli görsel materyallerden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Bu dolaplar üzerinde göz alıcı bir tanıtım magnetinin bulunması, birçok kişinin bu magneti görerek logonun akılda kalıcı bir şekilde yerleşmesini sağlamanın en etkili yöntemlerinden birisi olarak da dikkatleri çekiyor diyebilmekteyiz. Bu neden dolayısı ile magnetler, son dönem kurumsallarının en çok tercih ettikleri yöntemlerden birisi olarak da dikkatleri çekiyor diyebilmekteyiz.

Magnetler, sizlere birçok farklı anlamda farklı seçenekler sunabileceğinden dolayı tercih edilmesi en muhtemel ürünlerden birisi olarak da dikkatleri çekmeyi başarıyor.

Magnetlerin tamamı ile göze hitap etmesi, aslında bir bakıma promosyon uygulamalarının asıl amacı safhasında sizlere önemli sonuçlar sunabilmektedir. Bu neden dolayısı ile yaygınlık seviyesi her geçen gün artış göstermektedir. Bu artış, elbette ki marka değerinin daha hızlı bir şekilde yükseliş sağlayabilmesi için son derece olumlu sonuçları da beraberinde getirecektir. Bu aşamada atılacak adımlarınızda firma olarak her dönem yanınızda olmaktayız. Magnetler, bu anlamda sizleri en kolay yoldan amacınıza ulaştırabilecek yöntemlerden birisi olarak dikkatleri çekecektir. Bu aşamada hizmetlerimizden en hızlı şekilde yararlanabilmek için bizi tercih etmeniz, marka değeri açısından olumlu sonuçlar teşkil edecektir.

Sticker (Çıkartma Etiket);

Eğer bir ürün imal ediyorsanız bunun en güzel şekilde tüketicisi ile ulaşmasını istersiniz.

Bu her üreticinin istediği bir şey olarak her zaman öne çıkar. Çünkü üreticiler ürünlerinin ne kadar güzel gözükürse o kadar çok satacağını düşünürler ya da şirketinin hayatını uzun kılar. Bu işi kolay bir şekilde anlattık ancak bu işler o kadar kolay değil aksine çok ciddi konulardır. Bu anlamda paketlemede etiket konusu en nemli şeydir.

Etiket, çıkartma, sticker olarak da bilinen ve işletmelerin ürünlerinin, aynı zamanda markalarının tanıtımını yaptıkları bir  reklamdır. Günümüzde ürünün kalitesi kadar tüketiciye sunum şeklide önemlidir. Etiketlerde tasarımla kalite ve güvenilirlik vurgusu öne çıkarılabilmekte, tüketiciye verilmesi istenen imaj oluşturulur. Bu da ürünün rakip ürünlerin satışında daha avantajlı bir hale gelmesine sebep olmaktadır.

Tüketici gözünde güven, kalite, marka oluşturma gibi ayrıntıları barındırmasıyla, satışa etki eden üzerinde titizlikle durulması gereken bir konudur. Etiketler yapışkanlı ve yapışkansız olmak üzere iki farklı şekilde kullanılmaktadır. Yapışkanlı etiketler adından da anlaşılacağı üzere bir cismin üzerine yapıştırmak suretiyle kullanılan etiketler olup, kuşe çıkartmalar, hamur kağıttan etiketler, serigrafi baskılı etiketler, damla etiketler örnek olarak verilebilir. Yapışkansız etiketler ise ürün üzerine dikilmek veya farklı şekillerde tutturulmak suretiyle kullanılan etiketlerdir.


Kağıt ve Kuşe Çıkartmalar;

Kuşe veya 1. hamur kağıtlara basımı yapılan etiketlerdir. Daha çok İç mekanlarda, kuru zeminlerde ve güneş ışığına maruz kalmayacak yerlerde kullanımı uygundur. Geniş bir kullanım alanı vardır. Kağıt etiketlerde kullanılan başlıca kağıtlar kuşe ve 1.hamur kağıtlardır.

Kuşe çıkartma kağıdına baskılı sticker ve etiketler:

Düz zeminli bir kağıt cinsidir. Tek renkli veya renkli baskılarla üretilmektedir. Her renk artışı maliyet artışı anlamına gelmektedir. Toplu basım tekniğiyle, renkli, üzeri parlak selefonlu olarak, 1000 adet ve katları şeklinde çok uygun maliyetlerle üretim seçeneği mevcuttur. Renk değerleri sabit olan kurumsal firmaların kullanımına uygun değildir. Bu tür çalışmalar için ekstra renkler kullanılmakta, firmalara özel baskılar şeklinde üretilmektedir.

Hamur kağıtlara baskılı etiketler:

Ofislerde kullanılan fotokopi kağıtları hamur kağıtlara örnek olarak gösterilebilir. Baskılar yine tek renk veya renkli olarak yapılabilmektedir. Her renk artışı maliyet artışı anlamına gelmektedir. Kurumsal firmalar için ekstra renkler kullanılmakta ve firmalara özel baskılar şeklinde üretilmektedir.

Kartvizit,

genel olarak sahibinin adı ve soyadı, bağlı bulunduğu kurum, unvanı ve iletişim bilgilerinin yer aldığı tasarımlardır. Çoğunlukla kartvizit baskıları bristol kartona yapılmaktadır. Kartvizitler için sıklıkla kullanılan ölçüler: eni için 5 - 5,5 cm, boyu için 8-9 cm'dir. Kartvizitler, kurumsal kimliğin ayrılmaz bir parçası olduğu için bu doğrultuda hazırlanması gerekmektedir. Firma logoları için belirlenen renklerin pantone numaraları matbaa ile paylaşılmalıdır. Kartvizitler, profesyonelliğin kısa bir ifadesidir. İş görüşmelerine başlamadan önce kartvizitlerin değişimi son derece önemlidir. Ayrıcı Günümüzde dijital ortamda hazırlanan kartvizitler daha kolay şeçilebilip, daha kolay şekilde isteklere uyarlanabilmektedir.

Renkli kartvizit, Basit görünüşünün yanında imaj bakımından etkili bir reklamdır. Günümüzde firmalar tanıtıma ayırdıkları rakamları kıstıkça farkında olmadan piyasalarını rakip firmalara kaptırmaktadırlar. Kriz dönemlerinde reklamdan tasarrufa gitmek isteyen firmalar, kartvizitlerindeki imajlarını düzeltmekle de kendilerini tanıtabilmektedirler. Renkli kartvizitin diğerlerine göre Renkli olması nedeniyle görsel çekicilik Kâğıdının iyi kalitede (kuşe) olması, firma ürünlerinin resimlerle gösterilmesi,

Basit kartvizitlerden daha hesaplı olması (toplu basıldığı için)

Arka Baskısının olması

Islanmaması için selefon kaplama olması.

gibi üstünlükleri bulunmaktadır.

* Popüler Kartvizit (Resim ağırlıklı, canlı renkler için ideal)

* Mat Selefon Kartvizit (Az resimli, logo ve yazıdan oluşan kartlar için ideal)

* Fantezi Kartvizit (Resimsiz, logo ve bilgilerden oluşan kartlar için ideal)

Kartvizitin önemi

Kartvizit günlük hayatta firmaların olmazsa olmazı reklam ve iletişim ürünüdür.Bu nedenle her işyeri kartviziti ucuz ve kolay kullanımı ile tercih etmektedir.Kartvizitler yanımızda taşıyabileceğimiz müşteri ile ilk görüşmemizde ona verebileceğimiz iyi bir reklam aracıdır.

Kartvizitler her firma kullanmasına rağmen hala kartvizitler amatör bir şekilde kullanılmakta ve gereken önem verilmemektedir.Günümüz grafik anlayışı sebebi ile tasarımlar daha sade ve daha kolay anlaşılır şekilde olmaktadır.Örneğin bir giyim firmasında tüm giyim ürünlerinin adını yazmak kartvizitlerde gözü yormaktadır.Artık daha çok iletişim bilgileri telefon, internet sitesi, e-posta gibi araçlar çok kullanıldığı için müşteriler için yeterli olmaktadır.Artık her firmanın iyi yada kötü basit bir internet sitesi ile firmasını en iyi şekilde tanıtabildiği için kartvizitlerine her detayı yazmaları gerekmemektedir.

Ayrıca kartvizit tasarımını sade ve çok fazla renk kullanmaktan kaçınarak göze hoş gelmesini sağlayabiliriz.Hazırladığımız kartvizit matbaaya verdikten sonra kaliteli bir baskı için kalın ve mat kağıtlar kullanmanız daha profesyonel olacaktır.Artık 250 grdan daha düşük kağıtlara kartvizit basımı giderek azalmıştır.Sizlerde kartvizitlerinize önem vererek müşterinize ilk iyi izlenimi verebilirsiniz.

Normal Kart Parlak Selefonlu Kartvizit

Normal Kart Arkası Tek Renk Kartvizit

Çift Yönlü Parlak Selefonlu Kartvizit

Mat Selefonlu Kartvizit

Mat Selefonlu Arkası Tek Renk Kartvizit

Kısmi Laklı Mat Selefonlu Kartvizit

Kısmi Laklı Mat Selefonlu Arkası Tek Renk Kartvizit

Kısmi Laklı Gofreli Mat Selefonlu Kartvizit

Kısmi Laklı Gofreli Mat Selefonlu Arkası Tek Renk Kartvizit

Altın Yaldızlı Gofreli Mat Selefonlu Kartvizit

Altın Yaldızlı Gofreli Mat Selefonlu Arkası Tek Renk Kartvizit

Gümüş Yaldızlı Gofreli Mat Selefonlu Kartvizit

Gümüş Yaldızlı Gofreli Mat Selefonlu Arkası Tek Renk Kartvizit

Bakır Yaldızlı Gofreli Mat Selefonlu Kartvizit

Bakır Yaldızlı Gofreli Mat Selefonlu Arkası Tek Renk Kartvizit

Çift Yönlü Mat Selefonlu Kartvizit

Çift Yönlü Kısmi Laklı Mat Selefonlu Kartvizit

Tuale Cinsi Fantazi Kart Kartvizit

Tuale Cinsi Fantazi Kart Çift Yönlü Çok Renkli Kartvizit

Tüm kartvizit çeşitlerimiz içerisinde tasarım örneklerini görebilir,  İstediğiniz ekstra talebinizi bize iletebilirsiniz.

Lak, Gofre ve yaldız uygulamaları için uzman  kadromuz sizlere her an yardımcı olacaklardır.

Oto Paspas,

Araçlarda ayak basılan bölümlerin kirlenmemesi için ya da yıkanan araçların ayak zeminlerinin kuruması için geçmesi gereken süre zarfında kullanılan oto paspas kağıdı, araçların temiz tutulmasında öncelikli konumda yer almaktadır.

Oto paspas kağıdı çeşitleri nelerdir?

Oto paspas kağıdı çeşitleri arasında kraft kalın gramaj, beyaz kuşe kağıt paspas ve kraft ince gramaj bulunmaktadır. Bu çeşitler kendi aralarında fiyat açısından farklılıklar göstermektedir. Fiyatlandırma aşamasında dikkate alınan hususlar öncelikle kağıtların ebatları, cinsleri, gramajları ve miktarları olmaktadır. Paspasların üzerlerine istenen şekilde firma logoları, iletişim bilgileri ve çeşitli resimlerde konuşlandırılabilmektedir.

Oto paspas kağıdı alırken yapmanız gereken paspasların ebatlarına karar vermek ve bunun ardından kağıt cinsinin ne olacağını belirlemeniz kadar kolay olmaktadır. Bu kriterlerin belirlenmesinin ardından paspas adeti başına düşen fiyat konusunda genel bir meblağ ortaya çıkarmak mümkündür.

Oto yıkama ve araç tamir servislerinde aracın verilen hizmet sonrasında bir imza niteliğinde verilen, hizmetin nereden alındığını övünç ile belirtebileceginiz bir reklam tekniği ve işlevsel üründür.

Oto yıkama tesislerinin ve oto galerilerinin yoğun ilgi gösterdikleri oto kağıt paspas 35×50 ebatlarında da uygun fiyatı ile satışa sunulmaktadır.

- Kağıt paspas veya oto yıkama paspası olarak da tabir edilebilen oto kağıt paspas

- 35×50 cm olarak da firmamız tarafından baskısı yapılarak imalatı gerçekleştirilmektedir.

Firmamız imalatı oto yıkama kağıt paspaslarda genellikle tek renk baskı tercih edilmekte fakat istenildiğinde daha fazla renk baskı gerçekleştirebilme imkanı mevcuttur.

Özellikleri

Kraft Kağıt

35 x 50 Ebat

1. Hamur Kağıt 110 Gr.

35 x 50 Ebat

Siz de araçlarınızda ya da hizmet verdiğiniz sektörde oto paspas kağıdına gereksinim duyuyorsanız, bu konuda sizlere yardımcı olacak Erdem Matbaası firmasına başvurabilirsiniz. Dilediğiniz tasarım ve modeller Erdem Matbaası firmasında sizler için özel olarak hazırlanmaktadır.

Broşür;

Broşür nedir ?

Broşür, firmanızın, ürünlerinizin ve hizmetlerinizin tanıtımı için en başta gelen ve en yaygın kullanılan araçtır. Broşür,

Hedef kitlenizin sizden, ürünlerinizden veya hizmetlerinizden haberdar olup sizi tercih etmesine sebep olacak, müşterilerinizle ilk teması sağlayabileceğiniz bir üründür broşür.

Tanıtmak istediğiniz noktaların tamamını bir broşürde tanıtabileceğiniz gibi ayrı ayrı da verme şansınız vardır. Broşürünüzün en baştan tasarımını yapabileceğimiz gibi, yaptığınız tasarımı baskıya hazır hale getirmek için grafik uygulamasını da yapabiliriz. Bunun yanısıra, tamamen baskıya hazır broşürünüz için size sadece matbaa baskı hizmetini verebiliriz.

Broşür çeşitleri nelerdir ?

Broşürler hazırlanırken verilecek olan bilginin çokluğuna göre ebatlar tercih edilir. Tek sayfalık broşürler yapılabileceği gibi genel ürün tanıtımlarında çok sayfalı broşür de hazırlanabilir.

Broşür'de neler olmalı ?

Broşürde; firmanızın, ürünlerinizin ve hizmetlerinizin fotoğrafları, detay bilgileri, ürün fiyatları, kampanyalarınız gibi, satışa ve genel tanıtımınıza destek olacak bilgiler yer alabilir.

Broşür Tanıtım araçlarının en somut, en canlı ve en özel materyalidir.

Bir firmanın, bir ürünün veya bir etkinliğin broşürü istenildiği kadar bilgiyi ve etkiyi hedef kitleye ulaştırmak için oldukça önemli bir araçtır.

Broşür çalışması, en çok başvurulan iletişim ve tanıtım materyalidir. Artık broşürü yapılmamış bir firma, bir ürün, bir hizmet veya bir etkinlik yok denecek kadar azdır.

Broşürün çok kolay uygulanabilecek bir araç olması çeşitliliği de artırmaktadır. Bugün broşür  tasarımlarındaki çeşitlilik; gerek ebatlarında, gerek malzemesinde, gerekse baskı adedinde diğer  tanıtım materyallerine göre oldukça fazladır.

Bu çeşitlilik broşürün ne için kullanıldığına bağlı olarak belirlenmektedir. Çok alışıldık bazı form, kâğıt ve baskı kullanıldığı gibi bazen broşür bir ürünün şekli ve malzemesi ile de üretilebilmektedir.

Dağıtım yollarının çeşitliliğine örnek olarak insört tasarımları da gösterilebilir.Tüm bu çeşitlilik maliyeti de etkilediğinden yapılacak çalışmanın amaca uygunluğu çok titizlikle  düşünülmelidir. Bütün olarak değerlendirildiğinde broşür ve katalog tasarımları en başından itibaren şu kriterler  düşünülerek hazırlanmalıdır:

 - Ne için yapılacağı,

 - Kimler için yapılacağı,

 - Ne anlatılmak istendiği,

 - Nasıl anlatılmak istendiği,

 - Ne kadar bütçe ayrıldığı,

 - Hedef kitleye nasıl ulaştırılmak istendiği.

İster tek sayfa, ister fazla sayıda sayfa içeren broşür, el ilanı bastırmak istiyorsanız, yapmanız gereken ilk şey baskı kalitesine güvendiğiniz bir matbaa ile anlaşmaktır. Baskıda çok basit kabul edilen broşür baskısı, aslında firmaların tüketici ile ilk buluşma noktası olması nedeni ile çok önem verilmesi gereken bir unsurdur. Erdem Ofset olarak biz, her işinize aynı hassasiyet ve kaliteli baskımız ve çalışanlarımızla özen göstermekteyiz.

Kazım Karabekir Caddesi Kültür Çarşısı No: 7/44  (AKM Metro Karşısı)  İskitler - Ulus / ANKARA erdem matbaa logo

SOSYAL MEDYA

Kazım Karabekir Cad. Kültür Çarşısı (AKM Metro Karşısı) Giriş Kat, No: 43-44 İskitler - Altındağ / ANKARA Tel: 0.312  311 25 84  E-Mail: matbaa06@gmail.com 0 505 260 60 90